ATI-PÉK   KFT.    AUTÓSISKOLA    ÍRÁSOS   TÁJÉKOZTATÓJA

A képző szerv:

Megnevezése: ATI-PÉK KFT.

Székhelye: 5600 Békéscsaba Padrach Lajos u. 23.

Cégbírósági bejegyzési száma: Cg:04-09-006247

Telefon: 06-66-444-378, 06-20-9226-969

Kirendeltsége: 5540 Szarvas, Szabadság u. 31.

Telefon: 06-20-9573-967

Iskolavezető: Pljesovszki János

E-mail cím: plesojani@gmail.com

Ügyfélfogadás - helye: Szarvas, Szabadság u. 31

- időpontjai: Kedd, Csütörtök 14-18 óráig

A képzéssel kapcsolatos legfontosabb tudnivalók:

- A tanfolyamra való felvétel a kirendeltségen személyesen, a feltüntetett időpontokban történik. Érdeklődni a kirendeltség telefonszámán bármikor lehetséges.

- A tanfolyamra felvételkor meg kell felelni az idevonatkozó jogszabályi feltételeknek:

- életkor: a megszerezni kívánt kategóriában a vezetői engedély kiadására                                                   vonatkozó életkor betöltése előtt legfeljebb 6 hónap,

- alapfokú iskolai végzettség (8 ált.)

- egészségi alkalmasság (PÁV)

A fenti feltételekről az ügyfélfogadó, a tanfolyamra való felvételkor tájékoztatja a jelentkezőt.

- A vizsgaigazolás kiadásának feltétele a közúti elsősegélynyújtás vizsga, melyet iskolánknál lehet megszerezni. A közúti elsősegélynyújtás tanfolyam és vizsga alól mentes az, aki korábban már sikeresen vizsgázott ebből a tárgyból, illetve a mentességekről szóló rendeletben felsorolt egészségügyi végzettséggel rendelkezik.

- A tanfolyam tantárgyait (KRESZ ,járművezetéselmélete, szerkezeti és üzemeltetési ismeretek), valamint óraszámait a tanfolyam megnyitásakor az iskolavezető ismerteti. Az elméleti oktatás iskolánk Szarvas, Szabadság u. 31. szám alatt található tantermében történik.

- Az elméleti órák 45 percesek, a vezetési órák 50 perc időtartamúak melyeket a tanuló a vezetési kartonon aláírásával hitelesít. Az egyes járműkategóriákhoz tartozó oktatási időket a 24/2005 GKM rendelet 3.sz. melléklet 3.2.1. pontja tartalmazza.

- Az elméleti foglalkozásokon a részvétel kötelező, a hiányzást pótfoglalkozásokon való részvétellel kell pótolni. A hiányzás pótlását a képzőszerv a tanulmányi naplóban igazolja .

-Az első elméleti vizsgának a tanfolyam indulásától számítva kilenc hónapon belül meg kell történnie,és egy éven belül sikeres vizsgát kell tenni,ennek hiányában csak megismételt elméleti tanfolyam és vizsga után folytatható a képzés.

- Az oktatott járműkategóriák vezetési gyakorlatára a járművet a képzőszerv biztosítja. A választható járműtípusokat, valamint oktatók nevét,elérhetőségét a tanfolyam során az iskolavezető ismerteti. A tanuló a gyakorlati oktatóval egyezteti a vezetésre alkalmas időpontokat.

-A vezetési gyakorlat csak sikeres elméleti vizsga után kezdhető meg.

- A tanuló a vezetési gyakorlatra és vizsgára vezetésre képes állapotban és öltözékben köteles megjelenni. A vezetési gyakorlat alapoktatása "B" kategóriánál: Békéscsaba 4-es Honvéd utcában található tanpályán, motorkerékpár kategóriáknál a szarvasi Inkubátorháztól bérelt, az épület melletti aszfaltozott pályán történik.

- Amennyiben a tanuló felkészültsége elmarad az elvárt szinthez képest, úgy az oktató pótórák vezetésére tesz javaslatot.

- A tanuló által biztosított kétkerekű jármű oktatási célra történő igénybevétele esetén a járművet csak vezetői engedéllyel rendelkező személy juttathatja el a képzés helyszínére.

- A tandíjat és a vizsgadíjat tartalmazó táblázatot az iskolavezető hitelesíti és az ügyfélfogadó helységben kifüggeszti. A tandíj a tanfolyam során módosulhat és az az intézkedés napjától hatályos.

- A tandíj befizetése a képzőszervnél történik, melyről az iskolavezető számlát állít ki. Az elméleti tandíj befizetése a tanfolyam indulásakor, a gyakorlati tandíj befizetése pedig a vezetési gyakorlat megkezdése előtt történik. A gyakorlati tandíj befizetése részletekben is lehetséges. A befizetendő díjakat a tanfolyam indításakor az iskolavezető ismerteti.

- A vizsgadíjakat a Békés Megyei Kormányhivatal (Békéscsaba Szarvasi u. 107.) pénztárában lehet befizetni, amiről számlát állítanak ki. A vizsgadíjakból mindig csak az aktuálisat kell befizetni (elméleti-, gyakorlati-vizsgadíj, 84/2009 KHEM rendelet).

- Amennyiben a tanuló másik képzőszervnél kívánja folytatni a tanfolyamot, az elbocsátó iskola   képzési igazolást állít ki, melyben igazolja az addig elvégzett tanulmányait. Ezt az igazolást az iskola     3 munkanapon belül köteles kiadni az ügyfélnek.

- A befizetett, de fel nem használt tandíjat az ügyfél kérelmére az iskola a befizetéstől számított 2 éven belül visszafizeti.

- A jogszabályban meghatározott összes vizsgakövetelmény teljesítése esetén a vizsgaigazolás elektronikus úton kerül kiállításra és megküldésre az okmányirodába.

Önnek be kell mutatnia:

- Az alapfokú iskolai végzettségének eredeti okiratát

- Az egészségi alkalmassági igazolását

- A már meglévő vezetői igazolványát, engedélyét.

- A Vöröskeresztes igazolását, amit elegendő a képző szerv vezetője által hitelesített másolattal igazolni.

Ha minden helyesen igazolásra kerül, sikeres utolsó vizsgáját követően három munkanap eltelte után bármely okmányirodában intézheti a vezetői engedélyének kérelmét.

A képzés felügyeletét ellátó szerv:

Békés Megyei Kormányhivatal

Békéscsabai Járási Hivatala

Műszaki Engedélyezési, Fogyasztóvédelmi és Foglalkoztatási Főosztály

Útügyi Osztály

5600 Békéscsaba, Szarvasi út 107.

Levélcím:5601 Békéscsaba, Pf. 150

Telefon: +36 (66) 549-343

Fax: +36 (66) 549 333

Engedélyező hatóság: NKH Képzési és Vizsgáztatási Főosztály 1082 Budapest Vajdahunyad u.45.

Ezen tájékoztató a 24/2005 (IV. 21.) GKM rendelet 2. számú melléklete alapján készült.

Békéscsaba, 2017. január . 21.

Pljesovszki János

iskolavezető

Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el